o programie

25.02.2013 16:22
Zdrowe i ekonomiczne odżywianie! Kuchenna strona życia polskich rodzin!
Robert Sowa i Małgorzata Ohme Robert Sowa i Małgorzata Ohme

W polskich rodzinach nie dzieje się najlepiej. Co znajdujemy na talerzach dorosłych Polaków i ich dzieci? Czy wiemy, co jemy i jak walczymy z problemami żywieniowymi? Według Światowej Organizacji Zdrowia nasze dzieci są w czołówce najbardziej otyłych. 29 proc. 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków na otyłość cierpi co czwarty! Nadwaga w dzieciństwie predysponuje do występowania chorób serca, cukrzycy i nowotworów w dorosłym życiu. U otyłych dzieci oraz młodzieży stwierdza się częstsze niż u ich rówieśników poważne problemy zdrowotne. Do typowych zaburzeń należą: wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, stłuszczenie wątroby i kamica żółciowa, czasami nawet poważne choroby serca.

Kuchnia była kiedyś najważniejszym miejscem w domu. Tu skupiało się życie rodzinne. Podczas śniadania, obiadu czy kolacji rozmawialiśmy i rozwiązywaliśmy problemy życiowe. A jak jest dziś? Ile faktycznie czasu spędzamy z rodziną przy stole? I czy wspólne spożywanie posiłków ma wpływ na relacje między domownikami? A może rodzinne posiłki zostały już wyparte przez „fast-foody” oferujące tłuste, smażone potrawy jedzone w biegu i na szybko?

Nowa propozycja Dwójki to próba stawienia czoła niebezpieczeństwom związanym z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi. Warto zastanowić się, jak unikać podstawowych błędów i uchronić siebie oraz rodzinę przed następstwami nieprawidłowego odżywiania, chorób, stresu czy braku czasu. Często błahy i lekceważony problem może okazać się tragiczny w skutkach. Rozwiązania i podpowiedzi widzowie TVP2 znajdą właśnie w „Życiu od kuchni”. Tutaj nie ma teorii, jest tylko praktyka. To nie tylko wysmakowana rozrywka, intrygujące show, ale też właściwe spojrzenie na kluczowe zagadnienia życia rodzinnego i społecznego.

Bohaterami programu są polskie rodziny, którym z trudem przychodzi zarządzanie budżetem na jedzenie, popełniające błędy żywieniowe, nie potrafiące gotować i obawiające się zmian w swoich jadłospisach. W „Życiu od kuchni” pod czułym okiem prowadzącej Małgorzaty Ohme rodziny stawią czoła problemom. Każda z rodzin będzie musiała nauczyć się, nie bez wyrzeczeń, nowego sposobu prowadzenia domowego gospodarstwa i samodyscypliny. Nowe zasady zmienią też relacje między domownikami. Nie będzie taryfy ulgowej.

Małgorzata Ohme, psycholog, a także autorytet w dziedzinie psychologii jedzenia, powie, co i jak należy zrobić, aby jakość życia, nie tylko w obrębie sfery żywieniowej, była na najwyższym poziomie. Jej zadaniem będzie przeprowadzenie występujących w programie uczestników przez ten przełomowy dla nich etap. Dogłębnie i bezkompromisowo. A przepisy na zdrowe i pomysłowe dania oraz szybki kurs gotowania w Magicznej Kuchni, przygotuje mistrz sztuki kulinarnej – Robert Sowa.

W nowym show widzowie Dwójki zobaczą życie toczące się za zamkniętymi drzwiami naszych domów. To właśnie tam są prawdziwe emocje i autentyczne doznania. Przy tym zarówno oni, jak i bohaterowie „Życia od kuchni”, będą mogli zaadoptować rady specjalistów. Program produkuje firma Golden Media Polska.Czujesz, że nie umiesz zarządzać domowym budżetem na jedzenie? Popełniasz błędy żywieniowe? Nie potrafisz gotować i boisz się wprowadzić zmiany w swojej kuchni? Nie wiesz, jak walczyć ze złymi nawykami? Zgłoś się do nowego programu TVP2! Szukamy rodzin, singli, par, narzeczeństw, ciekawych ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie, zaczynając od kuchni!

Wyślij do nas maila na adres: zycieodkuchni@tvp.pl W treści wystarczy imię i nazwisko, telefon, miasto, wiek, kilka słów o rodzinie i o problemie, który chcielibyście rozwiązać. W razie pytań czekamy pod mailem, lub telefonem (22) 488 41 09