Odcinek 11 – Agnieszka Zawadzka z Chrzanowa Małego

22.05.2013 18:08
Tragiczna śmierć głowy rodziny wywróciła ich świat do góry nogami!
Pani Agnieszka z synami w magicznej kuchni Roberta Sowy Pani Agnieszka z synami w magicznej kuchni Roberta Sowy

Samotna matka trzech chłopców, Agnieszka Zawadzka, musi od roku, po tragicznej śmierci męża, dbać o całą rodzinę sama. Najstarszy syn nie potrafił dojść do siebie i miał ogromne problemy z nauką. Obecnie widać poprawę dzięki terapii psychologicznej. Dodatkowo, Agnieszka nie poradziła sobie z utrzymaniem w pojedynkę domu, w którym mieszkała z mężem. Postanowiła go wynająć i zamieszkała z rodzicami.

Mama i babcia, gdy zabrakło ojca, zaczęły wyręczać chłopców. Teraz trudno im wrócić do czasów, gdy synowie wypełniali obowiązki. Dodatkowo dzieci bezustannie walczą o wszystko między sobą.

Jak w tej całej sytuacji wyglądają sprawy żywieniowe? Agnieszka i babcia starają się urozmaicać posiłki, ale one nie zawsze smakują chłopcom. Dzieci w ogóle nie jadają warzyw. Mama próbuje przemycać je w zupach, kanapkach, daniach głównych, ale każda potrawa z warzywami już z założenia jest odrzucana przez synów. A jak odżywia się główna bohaterka? Nieregularne posiłki, brak śniadań i kilka kaw dziennie...

Co na to wszystko Małgosia Ohme? Jakie rady będzie miała dla rodziny Zawadzkich? Czy przekona chłopców do jedzenia warzyw i Agnieszkę do regularnego, zdrowego jedzenia? Czy pomoże bohaterce i jej synom rozpocząć nowy etap w życiu? To wszystko w „Życiu od kuchni” już 26 maja o godz. 17.20 w TVP2!