Odcinek 12 - Angelika i Cezary Kwintalowie z Rogowej

28.05.2013 21:08
23-letnia Angelika Kwintal ma cały dom na głowie. Opiekuje się synkiem, sprząta, gotuje.
Czy życie Angeliki i jej partnera zacznie się zmieniać po wizycie gospodyni „Życia od kuchni”? Czy życie Angeliki i jej partnera zacznie się zmieniać po wizycie gospodyni „Życia od kuchni”?

Partner nie poczuwa się, by pomóc jej w codziennych obowiązkach i zajmuje się jedynie terenem wokół domu.  Na nic zdają się prośby Angeliki by Cezary również przygotowywał posiłki. Ma na to jedną odpowiedź – smakuje mu lepiej to co ugotuje partnerka.

Ich codzienne życie i odżywianie nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Co jedzą? Głównie kanapki, tłumacząc się brakiem w okolicy sklepu ze świeżą żywnością. Marna wymówka, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że jednak zupy udaje im się ugotować. Dodatkowo jedzenie oparte głównie na pieczywie nie sprzyja Angelice, która walczy z nadwagą. Jej próby zrzucenia 40 nadprogramowych kilogramów spełzły na niczym. Na wsparcie partnera w tym temacie nie ma co liczyć. Cezary robi sobie żarty ze starań partnerki, czym bardzo ją rani. Angelika zaprzestała walki z nadwagą przez brak zrozumienia ze jego strony i chęci dostosowania się do jej potrzeb. Musi zdać sobie sprawę, że ona nie może jeść wszystkiego jak on, a nie żądać, by gotowała mu normalne posiłki zamiast dietetycznych.

Para żyje razem, ale tak naprawdę osobno. Angelika i Cezary śpią oddzielnie. To z pewnością pogłębia brak porozumienia między nimi. Jedną z niewielu rzeczy, które ich łączą, jest uzależnienie. Obydwoje są nałogowymi palaczami. On zaczyna dzień od papierosa, a ona wypala ich również sporo w ciągu dnia. To dopełnia bardzo złego obrazu ich codziennego, niezdrowego życia.
 
Małgosia Ohme będzie miała dużo pracy w tym domu. Począwszy od diety, przez podział obowiązków, na relacjach parterów kończąc. Czy życie Angeliki  jej partnera zacznie się zmieniać po wizycie gospodyni „Życia od kuchni”?